Яким би якісним не було вікно, може виникнути ситуація, коли скло отримує механічне пошкодження або розбивається повністю. Тоді потрібна заміна склопакета, що обійдеться значно дешевше, ніж заміна всього вікна, при цьому демонтаж рами з отвору не потрібен.

Вікна виконують захисні функції, тому пошкодження склопакета спричиняє безліч проблем. У холодну пору року температура в приміщенні знизиться (навіть при працюючих опалювальних приладах), влітку повітря швидко нагрівається, спричиняючи дискомфорт. Без звукоізоляції шум з вулиці буде безперервним, особливо на нижніх поверхах. Крім того, розбите вікно приверне увагу злодіїв. Тому відкладати заміну розбитого склопакета не варто.

Але роботу зі заміни скла необхідно виконати професійно, інакше конструкція не виконуватиме свої функції в повному обсязі. Рекомендується ознайомитися з покроковою інструкцією щодо заміни пошкодженого склопакета: зрозуміти, що можна зробити самостійно, а що довірити фахівцям.

Підготовка до заміни склопакета

Підготовка до заміни склопакетаПерш за все варто подбати про безпеку. Спочатку потрібно ретельно перевірити приміщення на наявність уламків скла, обережно їх зібрати.

Якщо немає можливості відразу встановити новий склопакет, слід подумати про те, щоб закласти віконний отвір підручними матеріалами. Для цього підійде плівка, фанера, ДСП, листи пластику або тканина.

Як закрити вікно плівкою

Плівку необхідно вирізати за розміром скла, краще – скласти її вдвічі (це зменшить втрату тепла в приміщенні). Далі діяти за планом:

  • маленьким шпателем обережно відтягнути штапики від вікна і зняти склопакет;
  • накласти плівку на раму і зафіксувати штапиками (плівку не натягувати);
  • за потреби – обережно підбити штапики молотком, вставляючи їх на місце.

Якщо діяти за цим алгоритмом, можна скористатися щільною тканиною.

Заміна скла фанерою, ДСП, пластиком

Фанеру слід підібрати відповідної товщини, так само як і ДСП. Вирізані фрагменти можна закріпити в віконному отворі скотчем. Цей варіант недовговічний, але на короткий час цілком підходить.

Можна замовити новий склопакет і спробувати встановити його самостійно. Але без інструментів і навичок скло легко пошкодити, розбити або встановити з перекосом. Вигідніше запросити професіоналів, які швидко встановлять склопакет з гарантією якості.

Необхідні інструменти та матеріали

Оптимальне рішення – замовити заміну розбитого вікна у професіоналів. Але завжди корисно знати основні правила роботи. І якщо є навички такої роботи, можна зробити її самому.

Для заміни скла знадобляться наступні інструменти:

  • рулетка;
  • склоріз;
  • гумовий молоток;
  • присоски для скла;
  • шпатель;
  • герметик;
  • ніж будівельний;
  • рамкові прокладки.

Для придбання або оренди інструменту звертайтеся до магазину Interplast.

Як вибрати відповідний склопакет

Як вибрати відповідний склопакетЩоб вибрати оптимальний склопакет для приміщення, слід розібратися в його різновидах. Споживачеві найчастіше пропонуються конструкції таких видів:

  • однокамерні – складаються з двох стекол і однієї повітряної камери (повітряний прошарок між стеклами);
  • двокамерні – з трьох стекол і двох повітряних камер.

Скло розділяються металевими рамками, герметично з’єднаними бутиловим герметиком. Камери заповнені сухим повітрям або аргоном.

За бажанням замовників склопакети обладнуються додатковими функціями. В енергозберігаючих пакетах на внутрішню поверхню скла наноситься непомітний шар, що складається з іонів срібла. Цей шар служить відбивачем: теплова енергія відбивається від нього і не виходить назовні.

Для виготовлення нового склопакета роблять заміри старого. Вимірюють ширину, висоту, товщину, для чого склопакет потрібно вийняти з рами. Якщо це зробити неможливо – застосовують безконтактний замір. Вимірюють ширину і висоту за зовнішніми краями штапиків, від отриманих параметрів віднімають 10 мм. Товщину вимірюють металевою лінійкою, знявши один штапик.

Під час вибору склопакетів слід враховувати, що однокамерні варіанти більше підходять для нежитлових приміщень (балкон, лоджія) або конструкцій, які не призначені для великого навантаження. У двокамерних склопакетів вищий рівень тепло- та шумоізоляції. Тому їх встановлюють у спальнях, дитячих, кімнатах, що виходять на шумні вулиці.

Покрокова інструкція із заміни склопакета

Заміна склопакета здійснюється в такій послідовності.

Видалення старого склопакета

Для видалення старого склопакета слід спочатку пронумерувати штапики (щоб потім не переплутати). Якщо стулка вікна відкривається, потрібно зняти декоративну накладку з верхньої петлі і вийняти стрижень, що утримує стулку.

Якщо стулка не відкривається, можна одразу приступати до знімання штапиків. Для цього посередині, між рамою і штапиком, встановити шпатель під кутом 45°, легенько постукуючи молотком, просуватися до краю. Таким чином зняти всі штапики.

Підготовка рами до встановлення нового склопакета

Скориставшись присосками для скла, потрібно вийняти склопакет. Шпателем або ножем видалити залишки герметика, потім знежирити поверхню по периметру. Встановлюються нові прокладочні пластини. Обережно вставляється склопакет на попередньо нанесений на раму шар силікону.

Точне розміщення склопакета в рамі

Вставляються штапики відповідно до нумерації: спочатку — верхній, потім нижній, після цього вертикальні. Їх потрібно обережно забивати в пази молотком. Для кращої ізоляції по периметру наносять герметик.

Що враховувати при встановленні склопакета в профіль

При встановленні склопакета важлива правильна фіксація та герметизація. Щоб перевірити це, слід між рамою та стулкою помістити аркуш паперу, закрити вікно та потягнути за аркуш. Він не повинен рухатися легко. Потім потрібно кілька разів відкрити та закрити вікно, це повинно здійснюватися без зусиль. Штапики та скло не повинні хитатися.

Наслідки неправильного встановлення

У разі неправильної заміни склопакета неминучі негативні наслідки: втрата тепла, поява конденсату, протяги.

Щоб уникнути помилок, слід звернутися до професіоналів, які мають навички роботи.

Догляд за вікнами після заміни

Догляд за вікнами після заміниЩоб продовжити термін служби склопакета, слід звертатися з ним дбайливо: не допускати механічного впливу.

При цьому рекомендується дотримуватися простих правил догляду за вікнами: не використовувати для очищення хімічно агресивні засоби, механізми періодично змащувати машинною олією, ущільнювачі протирати силіконовою змазкою.

Щоб термін експлуатації вікна був максимальним і воно виконувало всі функції в повному обсязі, слід для встановлення запрошувати професіоналів. Компанія Interplast пропонує свої послуги з виробництва та встановлення якісних вікон різних видів. Великий досвід кваліфікованого персоналу та бездоганна якість вікон — запорука ідеального монтажу віконних конструкцій.